У Києві під посольством РФ вимагали розблокувати пункти пропуску в ОРДЛО

25.10.2022 в 15:15 Суспільство

Під будівлею посольства РФ у Києві відбулася акція протесту проти політики штучної ізоляції жителів ОРДЛО

Про це повідомляє НАРАЗІ.МЕДІА.

В акції взяли участь Українська народна рада Донеччини та Луганщини та Восток SOS, що об’єднують переселенців з ТОТ.

Співзасновниця Восток SOS Олександра Дворецька, учасники акції хочуть привернути увагу до гуманітарної катастрофи в умовах пандемії COVID-19 на ТОТ у Донецькій, Луганській областях, до якої причетна РФ, адже саме вона обмежує перетин через контрольні пункти.

“Люди не мають доступу до медикаментів, вакцинації, медичних послуг, вони не мають можливості виїхати або відвідати своїх родичів і близьких. РФ обмежує перетин на КПВВ і навіть через російсько-український кордон. Фактично люди залишаються за високим парканом, оточеним бойовиками, яких фінансує РФ і які не випускають громадян України, залишаючи їх там помирати”, - сказала Дворецька.

Учасники акції виклали перед парканом російського посольства у Києві загорнуті в поліетилен символічні “трупи”, демонструючи критичну ситуацію, яка утворилася на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

“Там у лікарнях коридори забиті хворими, морги переповнені, на цвинтарях не встигають викопувати могили. Люди помирають і немає можливості з ними попрощатися через закриті КПВВ. Це новий концтабір, який влаштувала РФ за лінією розмежування, не даючи можливість людям перетинати контрольні пункти в’їзду-виїзду”, - наголосила активістка.

Вона розповіла, що для окупаційної влади не є підставою для дозволу на виїзд вакцинація чи отримання медичної допомоги на підконтрольних українському уряду територіях. На тимчасово окупованих територіях немає жодного пункту вакцинації, додала Дворецька.

“Тобто, ті хто потребують термінової допомоги, не можуть її отримати. А на окупованих територіях немає жодного пункту вакцинації. Ми вимагаємо відкрити КПВВ, щоб люди мали доступ до медичної допомоги, а міжнародні організації здійснили моніторинг цієї ситуації”, - сказала Дворецька.

Вона нагадала, що на підконтрольній українському уряду території люди з ТОТ можуть вільно вакцинуватися, навіть без направлення сімейного лікаря.

Учасники акції тримали плакати: “Росія вбиває”, “Росія зробила з Донбасу концтабір”, “Кремль перекрив кисень”, “Дайте доступ до вакцин”.

Раніше повідомлялося, що біля посольства України в Москві влаштували провокацію з Кримом.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин