Словаччина передасть ЗСУ системи розмінування та медматеріали

17.2.2023 в 11:31 Політика

Словаччина у відповідь на заклик по допомогу запропонує Україні дві системи розмінування Božena 5 та медичні матеріали на суму 1,7 мільйона євро

Рішення словацький ряд ухвалив на засіданні 16 лютого, відповівши на український заклик про допомогу, повідомляє видання “Spectator”.

Словаччина заявила, що прагне допомогти українським громадянам очистити від мін “великі поля на території України”, заявив міністр оборони Ярослав Най. “Мова йде про мільйон мін. Це те, що потрібно Україні й чим ми можемо допомогти“, – сказав він.

Міністр закордонних справ Іван Корчок заявив, що міни слід розглядати як оборонні пристрої, які допоможуть мирним жителям не загинути.

Я вважаю це частиною величезних дипломатичних зусиль, найвищою метою яких є досягнення політичного та дипломатичного розв’язання напруженості, яку ми переживаємо протягом кількох тижнів“, – сказав Корчок.

Прем’єр-міністр Едуард Хегер заявив, що разом з європейськими партнерами вони присвячують усі зусилля деескалації конфлікту в Україні, досягненню домовленості та мирного вирішення.

Раніше повідомлялося, що Прем’єр-міністри України та Словацької Республіки зустрілися в Ужгороді.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин