На Закарпатті вирубили понад 90 гектарів рідкісних пралісів

21.2.2023 в 13:09 Суспільство

Експерти ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” встановили, що в Довжанському лісництві вже вирубили більше 90 га ділянок пралісів та квазіпралісів

Про це повідомили в громадській організації “Дунайсько-Карпатська Програма”.

“Ми неодноразово писали про загрозу для найцінніших лісів - пралісів, квазіпралісів та природних лісів, що були визначені експертами як пралісові пам’ятки, але досі не отримали офіційний захисний статус”, - ідеться в повідомленні.

Як інформує ГО, іноді документи для затвердження статусу пралісової пам’ятки лежать у владних кабінетах роками, а за цей час цінний ліс, якому сотні років, перетворюють на дрова. Саме це, за словами експертів, зараз відбувається із пралісами неподалік високогірного масиву Свидовець.

Останні два роки громадськість чекала, поки буде скликана чергова офіційна комісія Міндовкілля, яка б мала закріпити за цінними лісовими територіями природоохоронний статус - пралісової пам’ятки природи.

Втім, цінний ліс так цього і не дочекався: через рубки (як суцільні, так і вибіркові, а також самовільні) близько 90 гектарів, які мали б бути збережені для наступних поколінь, були знищені“, - додали в організації.

Раніше повідомлялося, що громадянин Росії, незаконно перебуваючи в Україні, спробував зробити вирубку лісу.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин