Словенія надішле ЗСУ техніку подвійного призначення

19.2.2023 в 11:48 Політика

Словенія не буде посилати летальну зброю до України, бо не отримувала відповідного запиту, але надішле техніку подвійного призначення

Про це глава словенського оборонного відомства розповів після дводенної зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі, як повідомив “Балканський оглядач” у Facebook.

Наразі Словенія не планує посилати летальну зброю в Україну, але ми надішлемо техніку подвійного призначення“, - повідомив міністр оборони країни Матей Тонін.

Він підкреслив, що приймаючи рішення про допомогу, словенський уряд реагував на побажання України, яка не просила у Словенії летальної зброї.

За словами міністра, у розмові з ним посол України в Словенії висловив прохання про мобільні кухні та намети з підігрівом. На першому етапі Словенія надасть Україні спальні мішки, черевики, дизель-генератори та рукавички. Поточна орієнтовна вартість цього пакету першої допомоги становить 62 тис. євро.

Тонін підкреслив, що нинішня ситуація насамперед руйнує українську економіку, тому українці просять військової та економічної допомоги, але не очікують, що члени НАТО воюватимуть замість них. “Моральний дух в Україні високий, вони готові воювати самостійно, якщо потрібно“, - сказав міністр.

Раніше повідомлялося, що Словаччина передасть ЗСУ системи розмінування та медматеріали.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин