РНБО запроваджує надзвичайний стан в Україні: указ має затвердити ВРУ

23.2.2023 в 14:43 Політика

Ради нацбезпеки і оборони України ухвалила рішення про запровадження надзвичайного стану на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей

Про це повідомила пресслужба Офісу Президента.

Як повідомив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу за результатами засідання, після підписання відповідного указу Президента про запровадження надзвичайного стану його має затвердити Верховна Рада.

За його словами, передбачається запровадження надзвичайного стану по всій території України, крім Донецької та Луганської області, де з квітня 2018 року відбувається операція ООС

Також запрацюють обласні комісії, до складу яких входитимуть представники органів державної та місцевої влади, і, залежно від ситуації, вони ухвалюватимуть рішення про необхідні заходи безпеки, передбачені режимом НС.

Це буде посилення охорони громадського порядку та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства. Це може бути обмеження й певний рух транспорту, може бути додатковий огляд транспорту, перевірка тих чи інших документів у фізичних осіб. Тобто це превентивні питання, щоб у країні зберігався спокій, працювала економіка“, – розповів секретар РНБО, запевнивши, що нововведення не вплинуть на життя більшості українців суттєво.

Нагадаємо, 21 лютого Президент РФ Владімір Путін указами визнав незалежності “ДНР” та “ЛНР” у кордонах Донецької та Луганської областей. Під час свого виступу він заявив численні звинувачення Україні в ескалації війни. Згідно з його указами, Росія може ввести “миротворчі” війська на окуповані території.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин