Мешканці ОРДЛО повідомляють про переміщення цивільних до Росії та мобілізацію

20.2.2023 в 12:23 Суспільство

Мешканці з окупованих територій повідомляють про примусове переміщення жінок та дітей до Росії, погані умови перевезення та мобілізацію чоловіків

Про це детально ідеться в матеріалі “Донбас.Реалії”, передає Наразі.Медіа.

Підконтрольна Росії адміністрація влаштувала евакуацію зі всіх міст ОРДЛО до Росії. Це відбувається на тлі того, як по вільній території Донбасу дві доби йдуть щільні обстріли. Пропаганда Росії, однак, заявляє про зворотнє - начебто ЗСУ почали обстрілювати непідконтрольну Україні територію.

На ранок суботи окупанти звітували про 6,5 тисяч переміщених осіб; всю ніч їх теле- та телеграм-канали розміщували кілька відео: колона їде містом; колона на пункті пропуску Успенка; групу людей селять до санаторію Ростовської області.

В основному серед переміщуваних - жінки з дітьми, літніх людей менше. Судячи з відеоматеріалів, публікованих російськими журналістами з місця подій, більшість із переміщених скаржаться на вкрай погані умови перевезення та байдужість влади російської області до прибулих. Разом із дітьми вони годинами очікували в холодному автобусі без їжі та доступу до санвузлу, доки їм нададуть обіцяну допомогу.

Окрім цього, місцеві мешканці через інтернет-засоби передають, що окупанти почали примусову мобілізацію чоловіків до російських армійських корпусів на Донеччині та Луганщині. Серед них - навіть неповнолітні.

Раніше повідомлялося, що, згідно з метаданими відео, звернення керівників так званих “Л/ДНР” Леоніда Пасечника та Дениса Пушиліна про евакуацію були записані ще до початку провокацій на Донбасі.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин