Зеленський та Каріс вимагають виведення військ РФ з окупованих територій

22.2.2023 в 13:04 Політика

Президент України Володимир Зеленський та Президент Естонії Алар Каріс вимагають від Росії виведення військ з окупованих українських територій

Спільну заяву президенти ухвалили сьогодні на зустрічі в Києві, повідомляє Офіс Президента.

Сторони закликають Російську Федерацію обрати шлях дипломатії, вжити термінових заходів для деескалації та припинення дестабілізації безпекової ситуації в Україні та навколо неї, зокрема вивести свої збройні сили з тимчасово окупованих територій України та від безпосередньої близькості до українського кордону“, - ідеться в заяві.

Окрім цього, президенти постановили, що визнання Росією так званих “Донецької та Луганської народних республік” підтверджує її свідомий односторонній вихід з Мінських домовленостей.

Таке рішення, згідно із заявою, є явним порушенням міжнародного права, територіальної цілісності України та найсерйознішим ударом по політико-дипломатичному врегулюванню, над просуванням якого Україна та її партнери активно працюють.

Як повідомлялося, 21 лютого Президент РФ Владімір Путін указами визнав незалежності “ДНР” та “ЛНР” після свого виступу зі звинуваченнями України в ескалації війни.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин