Перехід на “дистанційку” під час епідемії знижує забруднення повітря — дослідження
25.10.2022 в 15:03
Суспільство

Перехід на “дистанційку” під час пандемії покращує якість повітря в містах шляхом відмови від щоденних поїздок в офіс, але негативно позначається на енергоефективності
Про це пише Forbes.
Найбільше навколишньому середовищу шкодить гібридний графік роботи: кілька днів вдома, інші — в офісі.
- До початку пандемії дистанційно працювали 5% співробітників, у квітні 2020 року - 47%.
- За даними іспанського Інституту екологічних наук і технологій, чотириденна дистанційка знижує викиди діоксиду азоту на 8-10%. Цей забруднювач міститься у вихлопних газах транспорту.
- Аналітики Assembly і компанія Huawei встановили, що до 2024-го через наростальний перехід на дистанційку щорічні викиди вуглецю скоротяться на 0,24 мільйона тонн.
- Дослідники з Університету Сассекса підрахували, що робота вдома здатна зменшити особисті викиди вуглецю на 80%, але в окремих випадках. Річ у тому, що після переходу на дистанційку багато людей починають частіше їздити у справах, не пов’язаних з професійними обов’язками. також зазвичай росте домашнє енергоспоживання.
- За даними Манчестерського університету, найбільше екології шкодить гібридний графік. У такому режимі зростає кількість поїздок в офіс і дублюється необхідне для роботи обладнання. Наприклад, у квітні-червні 2020 року глобальні продажі ноутбуків виросли на 11% - люди купили 72 мільйони комп’ютерів. Згодом більшість із них стане електронним сміттям, накопичення якого можна було б уникнути.
Раніше повідомлялося, що школи без 80% щеплених учителів працюватимуть дистанційно.