Окупанти створили шахрайську схему із залученням праці ув’язнених

2.2.2023 в 15:48 Суспільство

На непідконтрольній Україні частині Донбасу викрили мережу з псевдокол-центрів, через які ув’язнені в ОРДЛО виманювали гроші в співрозмовників

Про це повідомили в пресцентрі Служби безпеки України.

Співробітники СБУ заблокували незаконний механізм шахрайського виманювання коштів у громадян України. У ході спецоперації було відслідковано весь ланцюг дзвінків із “кол-центрів вітчизняних банків”, які насправді здійснювали ув’язнені з ОРДЛО“, - ідеться в повідомленні.

Встановили, що одним з організаторів є мешканець Донеччини, який вступив домовився з місцевими ватажками про створення розгалуженої мережі псевдокол-центрів.

Співробітниками “кол-центрів” були в’язні тюрем з так званої “ДНР”, які представлялись працівниками українських банків і виманювали в співрозмовників конфіденційні персональні та банківські дані. Так, їм вдалося ошукали сотні громадян України на мільйони гривень.

Згаданий мешканець Донецької області займався переведенням коштів у готівку та їх подальшу передачу на окуповану територію через осіб із паспортами РФ.

Нині відкриті провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) та ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) ККУ.

Раніше повідомлялося, що Служба безпеки викрила російського агента, який планував теракти на Одещині.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин