Російський агент планував теракти на Одещині - СБУ

28.1.2023 в 12:19 Суспільство

Служба безпеки опублікувала докази планування терактів в Одесі, які хотів вчинити агент військової розвідки РФ

Про це повідомили в пресцентрі СБУ.

Співробітники СБУ викрили агента російської військової розвідки, який спланував серію терактів в Одеській області. Зловмисника затримали “на гарячому”, коли він вербував виконавця для майбутніх злочинів.

Агентом виявився іноземець, який періодично приїжджав в Україну за завданням російських спецслужб. Його кураторами були представники російської військової розвідки, які діють з території невизнаної Придністровської молдавської республіки.

Уже встановлено, що він організував підпал військового автомобіля ЗСУ в Одесі у грудні 2021 року, облив пам’ятник загиблим у війні з РФ українцям. Наступними об’єктами мали стати офіси волонтерських та громадсько-політичних структур та військова техніка.

Зазначається, що таким чином російські спецслужби хотіли провести інформаційно-психологічні спецоперації в контексті нібито “наявності на території Одеського регіону проросійського підпілля та антиукраїнських настроїв населення”.

Співробітники СБУ затримали організатора під час його зустрічі із виконавцем. Зловмисник ставив нове завдання щодо підпалу військової техніки та передав гроші за попередній підпал автомобіля ЗСУ.

Раніше очільник МЗСУ Дмитро Кулеба заявляв, що Росія розглядає військове вторгнення, однак зараз вона використовує методи погроз, кіберзлочинства та пропаганди, дестабілізуючи Україну зсередини.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин