Кравчук, Кучма та Ющенко звернулися до підписантів Будапештського меморандуму

15.2.2023 в 17:34 Політика

Три Президенти України звернулися до країн-підписантів Будапештського меморандуму із закликом зупинити Росію

Відповідне звернення розмістили на сайті Президентського фонду Леоніда Кучми.

Зазначається, що, згідно з документом, п’ять ядерних держав зобов’язалися перед Україною поважати її незалежність та територіальну цілісність. Надання гарантій безпеки стало умовою добровільної відмови України від її ракетно-ядерного потенціалу - а на той момент він був третім у світі.

Ми тоді повірили, хоча у тому ж 94-му році один з підписантів Будапештського меморандуму у приватній розмові сумно попереджав: вас дурять“, - наголосили автори.

Ще у 2014 році, однак, Росія порушила домовленості, зруйнувавши територіальну цілісність України, окупувавши Крим та частину Донбасу. Українська держава опинилася перед перспективою економічної блокади – енергетичної з півночі, морської з півдня.

Президенти закликали допомогти тим, хто колись повірив у гарантії безпеки, - зробити ті кроки, які здатні зупинити агресора, а не підкріпити його віру у безкарність.

Якщо сьогодні ми програємо – жодних Будапештських меморандумів більше не буде. Дивлячись на наш досвід, жодна країна, яка може отримати ядерну зброю, за жодних обставин від неї вже не відмовиться“, - додали у зверненні.

Раніше повідомлялося, що, на думку Кравчука, Мінськ не може бути майданчиком для переговорів по Донбасу.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин