КБАО продавало пофарбовані радянські гармати під виглядом вітчизняних

13.1.2023 в 14:51 Різне

КБ “Артилерійське озброєння” в 2015-2016 роках продавало заводу імені Малишева пофарбовані радянські 125-мм танкові гармати під виглядом нових українських КБА-3

Про це стало відомо з матеріалів кримінального провадження розглянутих Солом’янським районним судом міста Києва у рамках справи № 760/1778/18.

Зокрема, під час досудового розслідування встановлено, що службові особи ДП “Конструкторське бюро “Артилерійське озброєння” (КБАО) заволоділи коштами ДП “Завод ім. В.О. Малишева” (ЗіМ) в особливо великих розмірах під час поставки останньому під виглядом нових 125-мм стволів виробництва КБАО (модель КБА3), танкових стволів радянського виробництва (модель 2А46М), які придбали у ДП “Київський бронетанковий завод” (КБТЗ).

Так, у рамках договору від 22.10.2022 №272/10-15, між ЗІМ та КБАО, останнє впродовж 2015-2016 років здійснило поставку ЗІМ артсистем та танкових стволів, відповідно до визначених специфікацій, на загальну суму 27,51 млн грн, з оформленням актів прийому-передачі.

Водночас, з метою виконання вищезазначеного договору, службові особи КБАО, усвідомлюючи відсутність технічної можливості виготовлення стволів, уклали договір з КБТЗ від 22.09.2022 року №057/247 на придбання стволів та артсистем, які були виготовлені за часів СРСР.

Як встановлено в ході досудового розслідування, відповідно до видаткових накладних КБАО отримав від КБТЗ гармати 2А46М та 2А46М1, які були реалізовані КБАО в адресу ЗІМ як нові вітчизняні моделі КБА3 за більшою вартістю.

Розслідуванням встановлено, що з метою фальсифікації вказаної оборудки, службові особи КБАО складали фіктивні акти прийомки-здавання готової продукції, згідно з якими вказані стволи, нібито, виготовлялись на КБАО цехом № 2 з металу марки 38ХН3МФА.

Згідно з поясненнями начальника цеха №2, шо працював на посаді до листопада 2015 року, особи, яка його змінила на посаді, та завідувачки складом, танкові стволи 2А46 на підприємстві проходили розконсервацію та дефектацію. У разі необхідності здійснювались роботи з видалення іржи та підфарбування. Після чого стволи консервувались та упаковувались.

Надалі, за вказівкою в.о. гендиректора складались вищезазначені акти готової продукції з виготовлення КБА-3. За свідченням начальників цехів, підписи на документах були підроблені.

Вказані службові особи, а також головний бухгалтер КБАО, під час розслідування зазначили, що підприємство не мало можливості виробляти танкові пушки КБА-3, у зв’язку з відсутністю відповідного устаткування.

Враховуючи викладене, службові особи КБАО реалізували в адресу ЗІМ продукції загалом на 27,51 млн грн, обґрунтовано витративши лише 12,59 млн грн. Різницю складає безпідставне нарахування виробничих та адміністративних витрат, які фактично не здійснювались.

Раніше повідомлялося, що суд відкрив провадження щодо компанії Гладковського.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин