В Україні пройде тур виставки про Голодомор

9.11.2022 в 14:35 Різне

У Львові розпочався всеукраїнський тур виставки про Голодомор від українки з Канади Лесі Марущак

Про це повідомили у Світовому Конгресі українців.

У Львівському історичному музеї почала роботу виставка «Марія» канадійської художниці українського походження Лесі Марущак. Проєкт є мобільним меморіальним простором, що увічнює пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років“, - ідеться в повідомленні.

Виставка є найвідомішою виставкою про Голодомор за кордоном, адже проєкт «Марія» демонструвався у дев’яти країнах.

Книга за мотивами проєкту потрапила до короткого списку Книжкової премії впливового міжнародного фотофестивалю Rencontres d’Arles у Франції (2019) та отримала нагороду за найкращий дизайн на міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у Києві (2019).

Зазначається, що перша виставка в Україні відкрилася восени 2020-го у Національному музеї Голодомору-геноциду в Києві. Після Львова експозиція поїде до Харкова, а загалом протягом наступних двох років буде продемонстрована у п’яти містах України.

У центрі проєкту – образ дівчини Марії, яка всупереч сталінському рішенню про геноцид українців вижила, на відміну від мільйонів жертв. Проєкт натхненний реальною історією Марії Ф., яка пережила Голодомор та зараз живе із родиною в Канаді“, - розповідають творці.

Читайте також: Суд в Амстердамі наказав повернути “скіфське золото” Україні

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин