У Києві пройшов Форум Українських Вікіпедистів

7.6.2023 в 09:59 Суспільство

5 червня 2021 р. у Києві на території головного хабу Азовського Руху відбувся Форум Українських Вікіпедистів

Про це повідомляє НАРАЗІ.МЕДІА.

Захід зібрав людей, які редагують чи хочуть редагувати Українську Вікіпедію. Учасниками Форуму були як новачки, які тільки роблять перші кроки у доповнені вікі-ресурсів, так і ветерани цього руху, які редагують статті у Вікіпедії вже понад десять років.

Вікіпедія - вільна інтернет-енциклопедія, дописувати до якої може кожен охочий. Сьогодні Вікіпедія входить у п’ятірку найвідвідуваніших веб-сайтів України. Це найбільша за обсягом енциклопедія, яка будь-коли була написана українською мовою. У 2020 р. кількість статей в Українській Вікіпедії перевалила за мільйон. Серед інших мовних розділів Вікіпедії українська посідає 17 місце. Це дуже хороший показник. За цим показником українці йдуть прямо за китайцями й арабами, мовців яких в десятки разів більше. А португаломовних (не тільки Португалія, але й Бразилія) й персомовних (83-мільйонний Іран), яких також в рази більше, ніж українців, ми навіть випереджаємо.

Нагорода імені вікіпедиста, який загинув на Донбасі

Під час Форуму відбулося нагородження відзнакою «Вікімеч» ім. Олега «Raider» Ковалишина за внесок у майбутню Перемогу України в інформаційній війні. Це перша в Україні реальна (невіртуальна) нагорода для активістів, які впродовж багатьох років редагують Вікіпедію. Вручення відзнаки та проведення Форуму ініціював Інститут Національного Розвитку. Окрім Миколи Кравченка (директора цього Інституту) до нагородної комісії входили також Олександр Алфьоров, координатор історико-меморіальної ініціативи «Пам’ять Нації», та Андрій Ромащенко, керівник ветеранського освітнього проекту «Школа молодих лідерів ім. Аксьона і Хоми» (Школа названа на честь добровольців батальйону «Азов», загиблих в Іловайську влітку 2014 р.).

Олег «Raider»  Ковалишин (ім’я якого носить відзнака «Вікімеч») був вікіпедистом і добровольцем батальйону «Донбас». Він загинув у бою під Карлівкою. Загинув в 2014 р. у дуже символічний день – 23 травня, в українському націоналістичному календарі ця дата позначається як День Героїв.

Хто засів на ринку “Столичний”? - про це в матеріалі НАРАЗІ.МЕДІА.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин