У Білорусі суд визнав винним протестувальника, який загинув від кулі під час мітингу

25.2.2023 в 16:28 Суспільство

Білоруський суд визнав винним Геннадія Шутова, який 11 серпня отримав вогнепальне поранення в голову під час протестів у Бресті

Про це повідомило білоруське видання Tut.by.

Суддя Світлана Кременівська визнала Шутова винним в непокорі із застосуванням насильства. Йому винесли обвинувальний вирок без призначення покарання.

Також у непокорі визнаний винним очевидець події Олександр Кордюков. Також його визнали винним в замаху на вбивство особи у зв’язку із здійсненням ним службової діяльності. Кордюкову призначили 10 років колонії посиленого режиму.

Потерпілими у справі визнали військовослужбовців Романа Гаврилова та Арсенія Голіцина, яких 11 серпня направили на охорону громадського порядку в допомогу співробітникам ОМОНу.

За версією обвинувачення, 11 серпня Шутов і Кордюков цілеспрямовано підійшли до Гаврилова та Голіцина. Шутов і Кордюков нібито пред’явили військовослужбовцям претензії в зв’язку з тим, що ті виявляють осіб, які беруть участь в “несанкціонованих масових заходах”. Потім Кордюков, за версією обвинувачення, вдарив металевою трубою Гаврилова в голову. Голіцин і Гаврилов нібито намагалися затримати Шутова і Кордюкова, під час чого Гаврилов ненавмисно вистрілив Шутову в  потилицю.

Натомість, за словами Кордюкова, він разом з Шутовим підійшли до Гаврилова та Голіцина, щоб поцікавитися, що відбувається. Він зазначає, що Гаврилов та Голіцин були одягнуті в цивільне. Після цього Гаврилов вдарив Кордюкова в корпус. Потім військовослужбовці дістали пістолети, і з їхнього боку пролунав постріл. Кордюков побачив, що Шутов починає опускатися на коліна, тримаючи руки за головою.

Гаврилов та Голіцин відмовилися пред’являти позови до обвинувачених про відшкодування шкоди.

Вирок може бути оскаржений.

Раніше повідомлялося, що у Білорусі засудили 16-річного підлітка до 5 років колонії.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин