В Україні суд заарештував понад 400 сайтів

25.2.2023 в 16:11 Політика

Українських провайдерів зобов’язали обмежити доступ до більш, ніж 400 сайтів: під обмеження потрапили українські ресурси та російські, такі як РБК та LiveJournal

Про це повідомляє РБК Україна.

Про що йде мова

За повідомленням Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, провайдери мають обмежити доступ до понад 400 сайтів. Відповідне рішення виніс Голосіївський районний суд Києва.

Згідно з матеріалами справи, в їх діяльності угледіли ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, - шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.

Під обмеження потрапили російські LiveJournal і РБК та низка інших, в тому числі українських ресурсів.

Удар по програмістах?

Як зазначає засновник сервісу “Опендатабот” Олексій Іванкін, рішення суду в нинішньому вигляді за протиправний контент блокує весь домен, а не конкретну сторінку.

“Через це буде заблоковано сервіс gist.github, де програмісти діляться один з одним кодом. Складно сказати, що гірше - такий закон або таке його виконання”, - підкреслив він.

У той же час віце-прем’єр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров вже заявив, що не дасть заблокувати GitHub Gist.

Рішення суду оскаржить поліція

Джерело РБК-Україна в Національній поліції повідомило, що рішення Голосіївського райсуду буде оскаржено. За його словами, до правоохоронних органів звернулися із заявою про шахрайство, і поліція згідно норм КПК зареєструвала кримінальне провадження.

На суді заявник попросив заарештувати більш ніж 400 українських і російських сайтів. Джерело зазначає, що в судовому засіданні не брали участі представники поліції, ні прокуратури.

“Поліція і прокуратура будуть домагатися скасування цього рішення суду в апеляційному порядку”, - зазначив співрозмовник.

“Громадянин” образився на сайти

Як розповів РБК-Україна заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, якийсь громадянин вважає, що на цих сайтах розміщується порочить його інформація.

“Він подав заяву до суду, і суддя Голосіївського райсуду Плахотнюк вирішив накласти арешт на 426 сайтів, вважаючи їх “знаряддям злочину”. Ми вважаємо це рішення абсолютно безмежним, незаконним, неправильним. Тому зараз воно буде переглядатися і вивчатися слідчим і прокурором”, - додав Геращенко.

Раніше повідомлялося, що у Харкові суд заблокував чотири проросійські Telegram-канали.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин