Тупицького судитимуть за злочинне поводження з платежами КСУ

8.11.2022 в 16:20 Політика

Колишнього Голову Конституційного Суду Олександра Тупицького судитимуть за незаконне використання ключа підпису платіжних документів КСУ

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

Офісом Генерального прокурора направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього Голови та головного бухгалтера Конституційного Суду України за фактами несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи (ст. 361 КК України)“, - інформують у пресцентрі.

Повідомляється, що Тупицький з головним бухгалтером КСУ незаконно втручалися в роботу автоматизованої системи обслуговування клієнтів ДКСУ. У результаті, дані про підписувачів електронних документів спотворювалися.

Ексголова Суду передав головному бухгалтеру захищений власний ключ електронного підпису та пароль до нього. Після відсторонення Тупицького від посади, він надав бухгалтеру вказівку про подальше використання цього ключа від його імені та замість нього, у тому числі для підписання документів в системі. Такі втручання відбувалися, навіть поки ексголова був за кордоном.

Так, вони підписали понад 200 електронних платіжних доручень, електронних документів з бюджетних зобов’язань, з розподілу показників зведених кошторисів, розподілів відкритих асигнувань та кошторисних призначень тощо.

Раніше повідомлялося, що Тупицький дистанційно працює та отримує зарплату.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин