Суд залишив вирок атовцю Балабусі в силі (відео)

10.3.2023 в 17:19 ЕксклюзивСуспільство

Вирок ексбійцю 72-ї бригади Дмитру Балабусі 8 років позбавлення волі залишається у силі

Про це повідомив кореспондент Наразі.Медіа із зали суду.

Захисники подали касацію з вимогою перекваліфікувати статтю покарання на вбивство у стані хвилювання, зумовленого жорстоким поводженням.

Раніше суд першої інстанції засудив Балабуху до 9 років позбавлення волі за те, що той у ході сварки ножем вбив чоловіка. Суперечка трапилася на зупинці громадського транспорту через посвідчення учасника бойових дій. Загиблий Руслан Юрченко у ході бійки повалив атовця на землю і наніс декілька ударів Дмитру Балабусі. Бив у тому числі по голові, де у колишнього військового знаходяться пластини після поранення.

Після рішення суду першої інстанції відбувся Апеляційний суд, який зменшив термін покарання молодшому лейтенанту Балабусі на рік.

Тепер у Верховному Суді захисники вимагали перекваліфікувати статтю на ту, яка передбачає менший термін. Вона передбачає ув’язнення до п’ять років.

Натомість судді відхилили доводи адвокатів, що Балабуха вчинив злочин у стані душевних хвилювань. Також не прийняли до уваги, що розгляд справи у суді першої інстанції відбувався без одного адвоката і порушення прав при затриманні та обшуках.

Таким чином вирок Апеляційного суду залишається без змін - 8 років позбавлення волі. Зал таким рішенням обурений, а найактивніші висловлюють своє незадоволення суддям і прокурорам. Натомість адвокати Дмитра заспокоюють, що будуть і надалі боротися за атовця, у разі потреби будуть подавати позов у Європейський суд з прав людини.

Раніше повідомлялося, що на початку грудня Верховний суд почав розгляд справи Дмитра Балабухи.

Олекса Чайка для Наразі.Медіа.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин