Широкинська операція: перемога ціною крові

10.2.2023 в 10:03 АрміяЕксклюзив

Павлопіль-Широкинська наступальна операція: важливість етапної перемоги як поступу до великої мети — територіальної цілісності України.

Хронологія подій того дня

Шість років тому, 10 лютого 2015 року, бійці полку “Азов” розпочали наступ на підрозділи агресора, що загарбницькими методами заволодів українською територією. Попри сильний вогонь з боку противника вже зранку їм вдалося взяти перший блок-пост в напрямку Саханки, ворог почав відступати та надвечір азовці вже повністю контролювали Широкине.

Карта бойових дій 10 лютого 2015 року

Наступного дня (11 лютого) бойовики спробували повернути втрачені позиції, на вулицях села йшли запеклі бої, наші бійці зазнали перших втрат, зокрема від осколків міни загинув Дмитро Коряк (“Брат”).
12 лютого російські військові два рази намагалися атакувати, проте нашим бійцям вкотре вдалося ліквідувати ці спроби.

Бійці полку Азов у маскхалатах на підходах до Павлополя

Найзапекліша боротьба розгорнулася 14 лютого. Вже о п’ятій ранку розпочався наступ російських танків та артилерії. Бій тривав весь день. Українці врешті розгромили ворожу техніку та знищили склади з боєкомплектами.

15 лютого перший командир полку Андрій Білецький оголосив про припинення наступу у зв’язку з перемир’ям, проте бойові сили агресора й надалі намагалися прорватися у Широкине. Розпочалося позиційне протистояння.

Значення наступальної операції

Завдяки успішно проведеній наступальній операції лінію фронту було відсунуто від Маріуполя на 20 км. Упродовж бойових дій азовці здобули бойових побратимів: воїнів з роти особливого призначення МВС “Берда”, батальйону оперативного призначення “Донбас”, батальйону спецпризначення “Скіф”, 37-го ОМПБ, морської піхоти України, 79-ї ДШБ, окремої роти поліції “Східний корпус” та Національної гвардії України. Наші бійці звільнили п’ять населених пунктів: Широкине, Бердянське, Лебединське, Павлопіль та Комінтернове. Це своєю чергою дало змогу евакуювати мешканців, які перебували тут під час бойових дій.

Результат пошуку зображень за запитом широкинська операція
Село Широкине, пошкоджене вогнем бойовиків

Події Широкинської операції довели, що українці здатні не тільки захищатися й обороняти свої землі, а й вправно атакувати ворога! Цей бій був одним з найуспішніших та водночас найкровопролитніших за роки війни з агресором, життя бійців було покладене для великої справи на благо України та її територіальної цілісності.

Романова Тетяна для Наразі.Медіа за матеріалами https://azov.org.ua/

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин