Росія порушила Конвенцію ООН блокуванням Чорного та Азовського морів

10.2.2023 в 14:39 Політика

Російська Федерація перекрила райони Азовського та Чорного морів для військових навчань, чим порушила суверенні права України та міжнародне право

Про це повідомляє Командування Військово-Морських Сил ЗС України.

Так, РФ перекрила південь Азовського моря та північно-західну частину Чорного моря. Прибережними попередженнями Росія оголосила обширні райони Азовського та Чорного морів небезпечними для плавання на період з 13 по 19 лютого у зв’язку із проведенням навчань, які передбачають ракетну та артилерійську стрільбу.

Вказані дії є черговою загрозою суверенітету України у її територіальному морі та суверенним правам у виключній морській економічній зоні. Перекриваючи рекомендовані морські шляхи Російська Федерація практично унеможливила свободу судноплавства у вказаних районах та можливість суден вільно заходити в морські порти України, особливо в Азовському морі, що беззаперечно є порушенням як духу так і букви Конвенції ООН з морського права, 1982 року“, - інформують у ВМС ЗСУ.

Там додали, що паралельно РФ продовжує мілітаризацію Чорноморського регіону, перекидаючи додаткові десантні кораблі з метою тиску на Україну і світ. Наші сили, однак, готові до розвитку будь-яких сценаріїв та провокацій.

Раніше повідомлялося, що Росія перекрила 70% акваторії вільного судноплавства Азовського моря.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин