Перше судно зайшло в порт в обхід заблокованої РФ зони в морі

15.2.2023 в 12:26 Без категорії

Корабель класу Panamax, завантажений зерном, успішно пройшов додатковий коридор, оминувши незаконно перекриту Росією зону в Чорному морі

Про це повідомив власник приватного порту “ТІС” Андрій Ставніцер.

Пішли ви, а не блокуєте українські порти. Прямо зараз від зернового терміналу Neptune на Південному обхідному маршруті МВ Мелія з дедвейтом - 76.225мт та опадами - 12,85м. Це перший корабель класу Панамакс, який успішно пройшов додатковий коридор“, - написав Ставніцер.

Він зазначив, що завдяки оперативності та зусиллям Мінстерству інфраструктури, міністра Олександра Кубракова та його заступника Юрія Васькова вони знайшли глибоководні шляхи та успішно завершили роботу.

Окрім цього, державна установа “Держгідрографія” має незабаром випустити офіційне оголошення, що підтвердила глибину 15+ - і порти знову зможуть працювати нормально.

У наш час нам є про що поговорити з нашими міжнародними партнерами та переконати їх, що ситуація набагато краща зсередини, ніж може видатися із заголовків“, - додав Ставніцер.

Нагадуємо, 10 лютого стало відомо, що Російська Федерація перекрила південь Азовського моря та північно-західну частину Чорного моря.

Прибережними попередженнями Росія оголосила обширні райони Азовського та Чорного морів небезпечними для плавання на період з 13 по 19 лютого у зв’язку із проведенням навчань, які передбачають ракетну та артилерійську стрільбу. Цим вона порушила суверенні права України та міжнародне морське право.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин