Оприлюднено відповіді США та НАТО до Росії
2.2.2023 в 11:12
Армія

Іспанське видання оприлюднило відповіді США і НАТО на вимоги Росії щодо гарантій безпеки
Про це повідомляє Narazi.Media із посилання на видання El Pais.
Відповідь США займає чотири сторінки, а НАТО — п’ять. У документі ще раз наголошують, що політика відкритих дверей Альянсу залишатиметься чинною і ніхто її не переглядатиме. Це означає, що будь-яка держава матиме право стати членом НАТО, якщо захоче і відповідатиме критеріям.
У НАТО підкреслили, що вони є оборонним Альянсом і не становлять загрози для Росії. Там також зазначили, що будь-які перемовини мають тривати без загрози застосування сили. Тому закликали Росію до деескалації ситуації навколо українських кордонів, а також вкотре заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.
Таким чином НАТО запропонувало Росії:
- Відновити всі військові зв’язки комунікації;
- Відновити роботу представництв НАТО та Росії у Москві та Брюсселі відповідно;
- Створити «гарячу лінію» для екстреного зв’язку;
- Вивести війська з України, Молдови та Грузії та продовжувати брати участь у мирних перемовинах для вирішення конфліктів в цих країнах;
- Відмовитися від агресивної риторики та погроз щодо членів НАТО та інших держав;
- Продовжувати обмінюватися інформацією про проведення військових навчань, підвищити їхню прозорість;
- Запобігати небезпечним інцидентам у морі, в повітрі та космосі, забезпечити безпеку кіберпростору.
Там також наголосили, що готові вибудовувати конструктивні відносини з Росією та продовжувати діалог у рамках Ради Росія — НАТО. У НАТО вважають, що серйозним прогресом для цього має стати відведення російських військ від українських кордонів.
У США також відповіли, що готові до домовленостей, але нагадали про те, що для перемовин російські війська стягнули до українських кордонів.
Що стосується України, то США готові обговорювати з Росією відмову від розгортання в Україні атакувальних ракетних комплексів та постійних військових баз з бойовими задачами. Штати пропонують покращити повідомлення одне одного щодо різних військових навчань та створити механізми, які б запобігали небезпечним інцидентам на морі та в повітрі.
Крім того, США готові розпочати діалог з Росією стосовно контролю за озброєнням щодо ракет середньої та малої дальності. Це стосується і нового договору про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь. У США підкреслили, що не планують розміщувати ядерну зброю у Східній Європі, та готові запровадити механізм підтвердження нерозміщення своїх ракет «Томагавк» у Польщі та Румунії. Але запевнили, що чим більше Росія буде стягувати війська та погрожувати застосувати силу в Україні, тим більше США та НАТО будуть укріплювати оборону союзників.
У висновку Штати знову наголошують, що прогрес за цими домовленостями можливий лише за умови деескалації та припинення погроз Росії на адресу України.
Україна, Британія й Польща об’єдналися в політичному альянсі.