Оприлюднено відповіді США та НАТО до Росії

2.2.2023 в 11:12 Армія

Іспанське видання оприлюднило відповіді США і НАТО на вимоги Росії щодо гарантій безпеки

Про це повідомляє Narazi.Media із посилання на видання El Pais.

Відповідь США займає чотири сторінки, а НАТО — п’ять. У документі ще раз наголошують, що політика відкритих дверей Альянсу залишатиметься чинною і ніхто її не переглядатиме. Це означає, що будь-яка держава матиме право стати членом НАТО, якщо захоче і відповідатиме критеріям.

У НАТО підкреслили, що вони є оборонним Альянсом і не становлять загрози для Росії. Там також зазначили, що будь-які перемовини мають тривати без загрози застосування сили. Тому закликали Росію до деескалації ситуації навколо українських кордонів, а також вкотре заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Таким чином НАТО запропонувало Росії:

  • Відновити всі військові зв’язки комунікації;
  • Відновити роботу представництв НАТО та Росії у Москві та Брюсселі відповідно;
  • Створити «гарячу лінію» для екстреного зв’язку;
  • Вивести війська з України, Молдови та Грузії та продовжувати брати участь у мирних перемовинах для вирішення конфліктів в цих країнах;
  • Відмовитися від агресивної риторики та погроз щодо членів НАТО та інших держав;
  • Продовжувати обмінюватися інформацією про проведення військових навчань, підвищити їхню прозорість;
  • Запобігати небезпечним інцидентам у морі, в повітрі та космосі, забезпечити безпеку кіберпростору.

Там також наголосили, що готові вибудовувати конструктивні відносини з Росією та продовжувати діалог у рамках Ради Росія — НАТО. У НАТО вважають, що серйозним прогресом для цього має стати відведення російських військ від українських кордонів.

У США також відповіли, що готові до домовленостей, але нагадали про те, що для перемовин російські війська стягнули до українських кордонів.

Що стосується України, то США готові обговорювати з Росією відмову від розгортання в Україні атакувальних ракетних комплексів та постійних військових баз з бойовими задачами. Штати пропонують покращити повідомлення одне одного щодо різних військових навчань та створити механізми, які б запобігали небезпечним інцидентам на морі та в повітрі.

Крім того, США готові розпочати діалог з Росією стосовно контролю за озброєнням щодо ракет середньої та малої дальності. Це стосується і нового договору про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь. У США підкреслили, що не планують розміщувати ядерну зброю у Східній Європі, та готові запровадити механізм підтвердження нерозміщення своїх ракет «Томагавк» у Польщі та Румунії. Але запевнили, що чим більше Росія буде стягувати війська та погрожувати застосувати силу в Україні, тим більше США та НАТО будуть укріплювати оборону союзників.

У висновку Штати знову наголошують, що прогрес за цими домовленостями можливий лише за умови деескалації та припинення погроз Росії на адресу України.

Україна, Британія й Польща об’єдналися в політичному альянсі.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин