Миші сумують, коли бачать страждання інших мишей — дослідження

4.10.2022 в 13:56 Різне

Група дослідників з Токійського університету виявила, що миші сумують, спостерігаючи за стражданнями своїх побратимів-мишей

З’ясувати це вдалося за допомогою експерименту, повідомляє New York Post.

Спочатку вчені помістили в клітку двох мишей різного розміру, а потім сприяли тому, щоб маленька миша дратувала велику і та стала агресивною. Тим часом у сусідній клітці сиділа третя миша і спостерігала за всім цим. Так тривало 10 днів. 

Попри те, що третя миша Ніяк не взаємодіяла з агресором, вона почала проявляти ознаки смутку і навіть депресії. Наприклад, перестала цікавитися іншими мишами, що незвично, адже ці тварини дуже товариські, кажуть автори дослідження.

Крім того, миша почала відмовлятися від задоволень. “Якщо ви дасте мишам вибір: пити солодку або звичайну воду, вони майже завжди виберуть солодку, тому що це приємніше. Але миша, що стала свідком соціального поразки свого побратима, цього не робила, що говорить про зменшення бажання задоволень”, - пояснюють учені.

Автори роботи хочуть таким чином досліджувати не тільки взаємодії мишей, але і людей. Експеримент допоможе зрозуміти, як депресія діє на оточення тих, хто їй хворіє.

Раніше повідомлялося, що вчені виявили у диких свиней “рятувальну поведінку”.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин