Бізнес Зеленського: Слідство.Інфо оприлюднило розслідування “Офшор 95”

4.10.2022 в 12:53 Політика

Журналісти Слідство.Інфо опублікували в YouTube фільм-розслідування “Офшор 95” про президента Володимира Зеленського

Про це повідомляє Слідство Інфо.

Журналісти Слідства.Інфо заявляють, що офшорна мережа “кварталівців” могла отримувати від компаній бізнесмена Ігоря Коломойського мільйони через кіпрську філію ПриватБанку, і саме через цю філію, за версією правоохоронців, олігарх нібито відмивав гроші з банку.

За даними журналістів, загалом офшорні компанії Коломойського могли перерахувати офшорним компаніям з оточення Зеленського більше $40 млн, і не виключено, що частина грошей пішла на покупку елітної нерухомості в Лондоні.

У розслідуванні йдеться, що фірми, з яких прийшли ці $40 млн, підозрюються у відмиванні мільярдів з ПриватБанку. Тобто офшори Зеленського, як стверджують журналісти, теж могли бути частиною відмивання “брудних грошей”.

Також у фільмі говорять про те, що хоч “кварталівці” і створюють і показують свої медіапродукти переважно в Україні, розрахунки вони проводять через іноземні рахунки. Це означає, що податки не йдуть до держбюджету. Документи з Пандори свідчать, що принаймні один раз у 2012-му компанія Коломойського заплатила понад $1 млн офшорній фірмі Зеленського “і друзів”.

Крім того, за даними журналістів, перед виборами у 2019-му Зеленський передав свої 25% акцій в офшорної компанії близькому другу – нині його першому помічникові Сергію Шефіру. Фільм “Офшор 95” був анонсований як “розслідування про таємниці офшорного бізнесу президента Зеленського і брудні гроші олігарха Коломойського”. Фільм є частиною міжнародного проєкту Pandora Papers, пов’язаного з витоком даних про офшорні активи та таємні угоди найбагатших людей світу, включаючи топ-політиків. Проєкт містить 2,94 терабайтів фінансових даних.

  • 3 жовтня 2021-го показ фільму-розслідування “Офшор 95” в приміщенні Малої опери в Києві був скасований за кілька годин до початку. У Малій опері це пояснювали ремонтом і відсутністю світла.
  • Через кілька годин головний редактор Слідства.Інфо Анна Бабинець повідомила, що прем’єра все ж відбудеться о 19:00 в Малій опері – керівництво “передумало”.
  • У ЗМІ з’явилися “інсайди” про те, що показ фільму-розслідування нібито намагалися зірвати співробітники Служби безпеки України. СБУ спростувала і назвала це маніпуляцією.

Раніше повідомлялося, що у президентській фракції назвали кандидата на посаду спікера ВР.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин