МОЗ: робити тест на Covid-19 варто за будь-яких симптомів ГРВІ

4.2.2023 в 14:47 Суспільство

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін розповів про особливості тестування на коронавірус, терміни самоізоляції та підстави для її завершення

Про це він поінформував на брифінгу щодо ситуації із поширенням COVID-19.

Тестування на COVID-19 варто робити у разі будь-яких симптомів вірусного захворювання. Тобто кашель, нежить, біль у горлі, температура – це вже підстава для того, щоб зробити тест на коронавірус. Направлення на безоплатне тестування можна отримати у вашого сімейного лікаря“, – пояснив головний державний санітарний лікар. 

Він наголосив, що для встановлення діагнозу “COVID-19” достатньо і результату експрес-тесту на антиген. Проте йдеться лише про ті випадки, коли у людини вже є симптоми вірусного захворювання чи коронавірусу. 

Інакше кажучи, якщо у людини є симптоми ГРВІ а результат експрес-тестування виявився позитивним, то підтверджувати його ПЛР-тестом не потрібно“, – додав Ігор Кузін. 

Самоізоляція людини, у якої підтвердили COVID-19, має тривати щонайменше 10 днів. Якщо з 10 дня після появи симптомів протягом трьох днів симптоми відсутні, то самоізоляцію можна завершувати, як і у випадку, якщо людина вирішила раніше зробити ПЛР-тест і його результат виявився негативним.

Раніше повідомлялося, що штам коронавірусу Омікрон виявлено у 20 областях України з найбільшою кількістю випадків в Житомирській, Чернівецькій, Тернопільській та м. Києві.

Теги:
Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин