День Героїв Небесної сотні

20.2.2023 в 10:14 Ексклюзив

Українці вшановують пам’ять борців, які загинули під час Революції гідності

День пам’яті Героїв Небесної сотні, що відзначається 20 лютого, встановлений Указом Президента від 11 лютого 2015 року. Саме 18-20 лютого 2014 на Майдані відбувались найжорстокіші дні протистояння, загинуло найбільше патріотично спрямованих активістів.

Перебіг подій

21 листопада 2013 року півтори тисячі людей вийшли на площу в знак протесту проти дій проросійського президента Віктора Януковича, який відмовився підписувати омріяний українцями документ: угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Вночі 30 листопада на вулиці продовжували залишатися кілька сотень активістів, переважно студентів. Їх жорстоко розігнала поліція, у відповідь на це 1 грудня в центр Києва з’їхалися сотні тисяч людей, обурених корупцією, узурпацією влади, політикою русифікації та зближення з Росією.

Три лютих дні 2014 року

Сумний список Небесної сотні відкрився 22 січня 2014 року іменами Сергія Нігояна та Михайла Жизневського. Ще рівно місяць влада намагатиметься зачистити центр міста від протестувальників. Аж у ніч з 21 на 22 лютого 2014 року президент Янукович чартерним рейсом втік у Росію. Майдан безперервно простояв 92 доби — це найтриваліший мітинг нашого часу! Офіційно встановлено 107 жертв Революції гідності. Більшість героїв “Небесної сотні” померли від вогнепальних поранень 20 лютого.

Результат пошуку зображень за запитом вбиті на майдані
20 лютого у Києві було вбито 48 мітингувальників

Значення

Революція домоглася повалення режиму Януковича та зміни уряду, після позачергових виборів президента Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС. Євромайдан запустив процес не лише трансформації політичної сцени, а й соціальних і культурних перетворень. Наслідки цього вибуху гніву та сплеску гідності, що вивільнили колосальну суспільну енергію, даватимуться взнаки не одне десятиліття як у геополітичному вимірі, так і у внутрішніх соціально-політичних відносинах. Герої Небесної сотні, що захищали ідеали демократії, є прикладом жертовності на користь вищих ідеалів, гідності й свободи насамперед.

Результат пошуку зображень за запитом втеча януковича
Президент-втікач Віктор Янукович

17 лютого 2021 року ВР визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення. “Схвалення заяви є необхідним для надання політичної оцінки подіям Євромайдану, Революції Гідності та їхнім наслідкам. Зокрема, надається оцінка діям Віктора Януковича, міліційних підрозділів “Беркут” та іншим особам і організаціям, які вчиняли протиправні дії”, - йшлося у пояснювальній записці.

Вшанування пам’яті

Промені Гідності

20 лютого з 19:00 до 23:00 відбудеться традиційне запалення “Променів гідності” в Києві на алеї Героїв Небесної сотні. Ці промені символізують душі загиблих — світло, що долає темряву.
Детальний перелік заходів дивіться на сайті Національного музею Революції гідності.

Романова Тетяна для Наразі. Медіа.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин