За повідомленнями про мінування стоїть Росія - СБУ

21.1.2023 в 17:38 Суспільство

Працівники Служби безпеки повідомляють, що за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть РФ, яка намагається розхитати ситуацію в Україні

Про це повідомили в пресцентрі СБУ.

Якщо впродовж 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року їх надійшло вже понад 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось“, - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що мета спецслужб країни-агресора – додатковий тиск на Україну, тривога та паніка в суспільстві. Такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн.

За попередньою інформацією, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця всі можливі наслідки.

Зловмисники намагаються надсилати повідомлення через програми, які, на їх думку, забезпечують їм анонімність. Встановлено, що більшість повідомлень надіслали з територій суміжних пострадянських країн або з ОРДЛО. Відслідковування каналів надходження неправдивої інформації здійснюється з іноземними партнерами у тому числі.

Упродовж січня 2022 року невідомі не припиняють повідомляти про “мінування” шкіл, станції метро тощо. Більшість установ евакуюють своїх працівників та учнів, та після перевірки приміщень жодних вибухових пристроїв не знаходять.

Читайте також: Киянину дали 4 роки в’язниці через “мінування” поштового відділення

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин