ВР не призначає вибори мера Харкова через нестачу необхідних документів

25.1.2023 в 10:03 Політика

Для розгляду питання про призначення нових виборів мера Харкова після смерті Геннадія Кернеса не вистачає двох документів

Про це йдеться в Суспільне.

Верховна Рада зможе призначити позачергові вибори мера Харкова після того, як міська рада надасть необхідні документи про смерть Геннадія Кернеса.

Згідно з документом, Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 5 січня доручив розглянути клопотання Ігоря Терехова про призначення позачергових виборів Харківського міського голови.

Утім, у письмовій відповіді на адресу голови Комітету йдеться, що для розгляду питання не вистачає двох документів - копії свідоцтва про смерть Кернеса, завіреного печаткою міськради, а також рішення ради про взяття до відома факту смерті міського голови.

“Згідно з пунктом 1 частини одинадцятої статті 79 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади у разі смерті - з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт”, - пояснили у Верховній Раді.

Однак, такого рішення на сесіях Харківської міськради не приймали. Єдине рішення, прийняте міськрадою після смерті Кернеса, стосувалося увічнення його пам’яті. На сайті мерії міським головою досі значиться Геннадій Кернес, зі смерті якого цього тижня минає 40 днів.

фото suspilne.media

Раніше повідомлялося, що Кернеса без присяги визнали мером Харкова.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин