Відсьогодні прикордонники зможуть поверхнево перевіряти осіб, речі й транспорт

15.12.2022 в 15:07 Політика

ВРУ внесла зміни до Закону “Про Державну прикордонну службу України” щодо вдосконалення використання заходів примусу, бойової техніки та озброєння

Про це повідомили на сайті ДПСУ.

Прикордонники отримали право здійснювати на підставах та в порядку, встановлених законодавством, візуальний огляд осіб, речей, товарів (вантажів), транспортних засобів (поверхнева перевірка), а так само особистий огляд затриманих осіб та огляд і, в разі потреби, вилучення речей, що можуть бути речовими доказами або заподіяти шкоду життю і здоров’ю людини“, - ідеться в повідомленні.

Закон України “Про Державну прикордонну службу України” доповнили статтею “Підстави та порядок здійснення поверхневої перевірки”.

Перевірка полягатиме в здійсненні візуального огляду особи та її речей і проведенні по поверхні вбрання особи рукою, спеціальним приладом або засобом.

Зазначається, однак, що поверхнева перевірка не здійснюватиметься стосовно осіб, які відповідно до законодавства користуються правом недоторканності або мають дипломатичний імунітет.

Раніше повідомлялося, що під координацією Державної прикордонної служби України на кордоні з Білоруссю розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція “Полісся”.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин