Вчені змоделювали клімат XXV століття — Земля зміниться до невпізнання

29.9.2022 в 13:44 Різне

Американські та британські вчені змоделювали кілька сценаріїв кліматичних змін на Землі до 2500 року

Про це повідомляє The Conversation.

“У нещодавно опублікованій доповіді ООН попереджає, що до 2100-го року планету може чекати дуже небезпечне потепління на 2,7 ° C. Воно принесе безпрецедентні пожежі, шторми, посухи, повені й спеку. Хоча деякі прогнози клімату виходять за рамки 2100-го року, вони не враховуються при затвердженні кліматичної політики. Це дивно, тому що до 2100-го року людям, народженим зараз, буде тільки 70-80 років. Яким буде світ для їхніх дітей і онуків?”, - цим питанням задалися вчені.

При двох гірших, але цілком реальних сценаріях, Земля зміниться до невпізнання. Наприклад, Амазонія перетвориться в неродючу пустелю — від нинішнього біорізноманіття не залишиться нічого.

На верхньому зображенні в колажі — поселення індіанців в Амазонії до контакту з європейцями 1500 рік. На середньому — сучасний пейзаж. Нижня зображення ілюструє зміни 2500 року: безплідний ландшафт, низький рівень води в річці через зникнення рослинності, деградування інфраструктури.

Які ще зміни можуть відбутися до XXV століття

  • Скоротиться територія, придатна для вирощування деяких сільськогосподарських культур — може виникнути дефіцит продуктів. Кращі посівні площі перемістяться ближче до полюсів, там же з’явиться багата рослинність.
  • Середній Захід США стане жаркими й вологими субтропіками. А тропічні регіони можуть стати безлюдними через високого рівня теплового стресу. Зараз вони одні з найбільш густонаселених.
  • Рівень моря продовжить підвищуватися — навіть при самих обнадійливих сценаріях. Через це можуть змінитися берегові лінії, що призведе до наслідків не тільки географічним, але й соціальним.
Верхнє зображення — це зайнята аграрна сільська сцена з посадки рису, скотарства та суспільного життя. Другий — це сучасна сцена, що демонструє поєднання традиційного вирощування рису та сучасної інфраструктури, присутніх у багатьох районах Півдня. На нижньому зображенні показано майбутнє теплоадаптивних технологій, включаючи роботизоване сільське господарство та зелені будівлі з мінімальною присутністю людей через потребу в засобах індивідуального захисту.

Вчені виявили, що їх довгострокові прогнози збігаються з існуючими надійними кліматичними моделями для найближчого майбутнього. Це робить результати дослідження більш правдивими. Щоб уникнути негативних наслідків, людство повинно скоротити викиди парникових газів.

Раніше повідомлялося, що у Каліфорнії виділять 15 млрд доларів на боротьбу з кліматом.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин