Василь Сліпак був убитий в бою на Донбасі п’ять років тому

29.6.2023 в 10:26 АрміяЕксклюзив

29 червня 2016 року на Донбасі від кулі снайпера загинув український воїн та всесвітньо відомий оперний співак Василь Сліпак 

Про це повідомляє НАРАЗІ.МЕДІА.

Сьогодні у Львові, де народився Василь Сліпак, відбудеться вже уп’яте маратон його пам’яті, під час якого виступлять музиканти з різних країн, які, зокрема, знали соліста й українського бійця. Біля могили Василя Сліпака на Личаківському цвинтарі зберуться на молитву його рідні, друзі, ті, хто його пам’ятає.

Василь Сліпак народився 20 грудня 1974 року у Львові. У віці дев’яти років він вступив до Львівської академічну хорову капелу “Дударик” та співав там протягом 11 років. Закінчив Львівську консерваторію.

У 1997 році Василь Сліпак успішно пройшов конкурсний відбір в Паризьку національну оперу. Говорив він баритоном, а співав і баритоном, і меццо-сопрано, що було унікальним явищем. Завдяки своєму голосу українець почав успішну сольну кар’єру в Європі. Останні концерти українця відбулися 25-27 травня 2016 року в храмі Святої Трійці у французькому Ліоні.

Василь Сліпак у Франції, Ліон

Знаменитий співак активно займався волонтерством та благодійністю. Ще в 90-х роках, одразу після здобуття Україною незалежності, Сліпак і його брат Орест одними з перших приєдналися до руху “Віра і світло” - руху, створеного для допомоги людям з особливими потребами.

З початком війни на сході України Василь створив благодійну організацію “Українське братство”, а згодом приєднався до добровольців “Правого сектора”. “Я пропустив Майдан, але війну не пропущу”, - сказав він.

Вперше “Міф” відправився на фронт в травні 2015 року. Брав участь в боях в Пісках, за Авдіївку, повернувся пораненим. Друга поїздка на Донбас відбулася в вересні 2015 року - У Водяне, на лінію розмежування. У жовтні Сліпак повернувся в Париж, а в червні 2016 року знову поїхав на Донбас - хотів залишитися там на пів року.

Короткометражний фільм Василя Сліпака із зони “АТО”

29 червня 2016 року 41-річний Василь Сліпак загинув від кулі ворожого снайпера. Ціною свого життя він врятував побратимів: українські бійці відбили атаку окупантів на селище Луганське Донецької області з боку Дебальцеве і перейшли в контрнаступ, потіснивши противника з двох укріплених позицій поблизу Логвинове.

Нагадаємо, що у  Києві відкрили сквер імені Героя України Максима Шаповала.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин