Українські моряки не можуть отримати дозвіл на роботу без корупційних схем

18.1.2023 в 18:54 Суспільство

Під посольством США у Києві моряки провели мітинг “Проти знищення моряків України”

За акцією, в якій взяли участь близько пів сотні учасників, слідкував кореспондент Наразі.Медіа.

На зібранні можна було побачити плакати з написами “Save Our Seafarers”, “Corruption kills Ukrainian seafarers”, прапори України та Українського союзу моряків тощо.

В Україні діє схема підтвердження дипломів моряків: раз на 5 років їм потрібно складати іспит. Приймає його Інспекція з підготовки та дипломування моряків Міністерства інфраструктури. Ця Інспекція різко ускладнює іспити та створює штучні затримки отримання будь-якого документа. Але існують “агенти”, які можуть дуже швидко та гарантовано допомогти скласти іспит без будь-яких проблем.

Виступ моряків під посольством США 18 січня 2022 року

“Схема поборів із моряків від п’яти до десяти тисяч доларів із диплома продовжує працювати й сьогодні. Попри ухвалення закону про скасування підтвердження дипломів, розмір хабарів тільки зріс. Інспекція із дипломування продовжує збирати хабарі. Міністр інфраструктури Кубраков та профільний заступник міністра Васьков кажуть, що нічого не можуть вдіяти з підлеглими ним чиновниками”, - повідомляє юрист з морського права Кристина Король.

У нас є безліч доказів, які ми надавали Міністерству інфраструктури. Ми зустрічалися у червні з міністром. У нас була надія на міністра Кубракова. Він демонстрував волю перші три місяці. На жаль, усе це скінчилося з арештом Саакашвілі у жовтні. Багато хто каже, що він піарився, але ми маємо визнати: Саакашвілі був єдиний, хто тягнув питання моряків, хто намагався надавати нам усіляку піар підтримку“, - заявляли промовці на акції.

Також учасники мітингу звинувачують “міністра інфраструктури Олександра Кубракова та його директорат морського транспорту” у бездіяльності:

“Кабмін мав прийняти новий порядок присвоєння звань морякам ще в липні, але так цього й не зробив. Опублікували проєкт ще в листопаді, отримали наші пропозиції. Документ має вирішити нагальні потреби, при мінімумі змін у правилах, але досі тиша”.

Виступ моряків під посольством США 18 січня 2022 року

Американське посольство для мітингу було обрано через те, що походи до інших державних органів залишились безрезультатними.

Ми вже були в усіх державних органах, включно з Мінінфраструктури й Адміністрації Президента, але корупція триває. Американські партнери допомагають Україні з цифровими сервісами. Ми хочемо їх попередити, що гроші американських платників податків в Україні можуть розкрадатися. Також просимо посприяти у поверненні ситуації в законне русло“, - сказав Олег Новак, представник ГО “Українське об’єднання моряків”. 

У залежності від посади, “агенти” вимагають від 3 до 8 тис. доларів.

Читайте також: У ЄС назвали Україну найкорумпованішою в Європі

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин