У Житомирі замість АЗС побудували магазин, де продають бензин і дизпаливо

24.2.2023 в 17:14 ЕксклюзивСуспільство

Громада міста Житомир робить все можливе, щоб протистояти незаконній заправці “UPG” на проспекті Незалежності

Лакмусовий папірець корупції в Україні - незаконні забудови. На жаль, деякі наші бізнесмени у намаганнях отримати надприбуток починають рухатись у напрямку криміналу. А можливість таку їм дають наші державні органи.

“SOS! Геть!”, - надпис на паркані незаконної забудови

Така ситуація склалася і у Житомирі, де заправку фірми “UPG” почали будувати прямо посеред двору біля дитячого майданчика.

Заправка на подвір’ї будинку

Навіть людина, що далека від будівництва, не могла не побачити у цьому серйозні порушення. Так і є - відповідно до Державних будівельних норм “АЗС в населених пунктах слід розміщувати на земельних ділянках, що відокремлені від кварталів житлової та громадської забудови“.

Через зсув насипу на будівництві паркан впав на проїжджу частину

Як же вийшло, що машинки на дитячому майданчику будуть не іграшкові, а справжні? Все просто. Те, що із вікон багатоповерхівок виглядає як заправка, по документах проходить як торговельна будівля.

АЗС “UPG” біля дитячого майданчика

Війна між громадянами і АЗС UPG

Після чисельних акцій протесту та звернень до суду місцева влада визнала неспроможність відповісти за свої недолугі дії. Саме представниками міськради видавалися дозволи на будівництво. При цьому повністю відсутні документи про вплив на довкілля, розроблена із помилками проектна і будівельна документація.

Акції протесту через незаконне будівництво АЗС “UPG”

Держгеокадастр дає відписки, про нецільове використання землі, та за відсутності повноважень вплинути на ситуацію не може.

Припис Держгеокадастру про порушення під час будівництва

Міськрада Житомира відмовилась займатися цією справою. Місцевий законодавчий орган тільки надав довіреність на делегування повноважень одному з активістів, проте без представництва у суді. Після капітуляції Житомирської Міської Ради, єдиним контролюючим органом, який може вплинути на ситуацію, є Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ).

ДАБІ м.Київ вул. Лесі Українки 23б

За правдою у Київ

Тож місцевим небайдужим громадянам довелося шукати справедливості у Києві, де саме знаходиться ДАБІ. Серед активістів, які прибули до столиці, мешканці навколишніх будинків, правозахисники та кореспондент Наразі.Медіа.

Метою громадян було передати чиновникам рішення суду, щодо їх неправомірних дій, а також спонукати до розв’язання цього скандалу законним шляхом.

Діалог між керівниками ДАБІ та представниками місцевих жителів

Після розмови із представницею керівництва і юристом ДАБІ залишився “присмак” роботи будь-якої державної установи. Спочатку провину намагалися перекласти на колишніх співробітників. Проте, коли зрозуміли, що вирішувати питання все ж таки доведеться вже їм, знову спробували знайти крайнього.

Представник громади Житомира юрист Максим

Юрист запевняла, що вони є повністю на нашому боці, проте подати позов до суду проти самих себе не можуть. Також доводили, що вирішити це питання набагато легше через міськраду Житомира.

Через годину після початку дискусії зійшлися на таких ключових моментах:

  • ДАБІ ініціює чергову перевірку об’єкту, куди допускають представників громадськості для вказання на порушення;
  • активісти впевнилися, що представники контролюючого органу отримали рішення суду про порушення будівництва;
  • після вступу в силу рішення суду щодо незаконної забудови, Держархбуд інспекція має подати позов про знесення АЗС.

Прецеденти

Акції протесту через незаконно побудовану АЗС у м. Київ на вул. Ревуцького

На жаль, в Україні питання порушень при будівництві були завжди. Не зникали вони і при змінах влади, лише іноді “кришування” переходило від старих чиновників до нових. Проте коли державні органи проявляють свою бездіяльність, поставити закон на місце беруться відчайдушні громадяни. Маємо надію, що органи, які утримуються за податки громадян, позбавлять українців необхідності чинити самосуд.

Олекса Чайка для Наразі.Медіа.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин