У Парижі відбулася зустріч радників лідерів нормандської четвірки

27.1.2023 в 13:02 Політика

26 січня у Парижі голова офісу президента Андрій Єрмак зустрівся з радниками лідерів Німеччини, Франції та Росії в рамках нормандського формату

Про це повідомляє BBC.

Зустріч тривала понад сім годин. Під час неї делегації вперше за довгий час погодили спільне комюніке й домовилися про наступну зустріч у Берліні за два тижні.

Сторони висловили відданість режиму припинення вогню на Донбасі, який має діяти без жодних передумов, та звітували щодо виконання Мінських угод, попри їх “різне бачення”.

Це підтвердив і російський учасник перемовин Дмитро Козак. Усю відповідальність за дотримання перемир’я він поклав на Україну та самопроголошені республіки. Він ще раз озвучив позицію Москви - Росія не сторона конфлікту на Донбасі.

Сторони визнали, що існує багато розбіжностей між Україною та РФ щодо виконання мінських угод та їх трактування, але є бажання над цим працювати“, - запевнив він.

Питання зустрічі лідерів “нормандського формату”, як заявив Козак, сьогодні навіть не обговорювали. Тому про таку зустріч поки що не може бути і мови.

Такий саміт має відбутись тільки тоді, коли узгодимо усі правові аспекти особливого статусу Донбасу у постконфліктній Україні, тоді зустріч буде присвячена організації виборів органів місцевого самоврядування на Донбасі“, - додав він.

Натомість Андрій Єрмак запевнив, що він абсолютно чітко заявив, що сьогодні Україна очікує на деескалацію не тільки щодо окупованих територій, а взагалі на деескалацію навколо її кордонів.

Раніше повідомлялося, що Президенти України та Азербайджану обговорили спільні проєкти по телефону.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин