Росія утримує 444 українських політв’язнів

31.1.2023 в 10:43 Політика

В Україні врегулювали правовий статус 444 політв’язнів та заручників, яких незаконно утримують у Росії та на тимчасово окупованих нею територіях

Про це написала Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона привітала ухвалення ВРУ Закону України “Про соціальний і правовий статус осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей” (№6104), який передбачає створення реєстру політв’язнів та їх захист.

За її словами, нині РФ за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув’язненні (15 – в тимчасово окупованому Криму, 106 – на території Російської Федерації) та 9 осіб позбавлені права на свободу пересування. 76 осіб вже засуджено на тривалі терміни, решта – 45 осіб перебувають під судом і слідством.

Крім того, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей у незаконному полоні перебуває 314 громадян України, з них – 33 жінки та 44 військовослужбовці.

Серед ув’язнених – багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники“, - додала Денісова.

Раніше повідомлялося, що окупанти проводять обшук у кримськотатарському комплексі, що в Сімферополі.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин