Росія провокує внутрішньополітичні конфлікти в Україні та США - експерт

16.12.2022 в 12:18 Ексклюзив

Рік тому політичний експерт Ярослав Божко дав оцінку зовнішньополітичним заходам Росії - вона актуальна й сьогодні. Головний інструмент Кремля в Україні це смута, а вчорашні акції ФОПів найкращий цьому доказ.

А тепер давайте серйозно, з приводу планів РФ на майбутнє. Існує стратегічна мета зовнішньої політики РФ в регіоні - звуження впливу НАТО і зупинка інтеграційних процесів Східноєвропейських країн до блоку. Тому війна в Грузії, в Україні, постійні провокації у бік Балтійських країн, спроба держперевороту в Чорногорії та сприяння напрузі на Балканах. Виходячи з цієї точки зору можна прекрасно зрозуміти загальні оперативні цілі РФ.

Військові це одне, там своя специфіка, і з цим Генштаб розбереться самотужки без порад з Фейсбуку. А ось оперативні заходи і політична розвідка російської сторони - зовсім інша справа. Самому лише Богу, мабуть, відомо наскільки наша щоденна жуйка, яку ми їмо в соцмережах у вигляді інформації сформована російським втручанням, а не нашим національним ідіотизмом.

Переглянути вихідне зображення
Ярослав Божко, глава Центру політичних студій “Доктрина”

Найголовніше, до чого не звикли наші громадяни - те, що російська пропаганда націлена виключно на формування лояльності до РФ. Це зовсім не так, причому в корені. Насправді деморалізація і сприяння внутрішньополітичному конфлікту в Україні з боку РФ зараз має набагато більшу вагу. РФ прекрасно працюють над деморалізацією населення.

Переглянути вихідне зображення
Проросійський блогер Анатолій Шарій

Ніякі проросійські політики в нас уже не закликають підімайти триколори: вони просто описують конфлікт як внутрішньоукраїнський, як конфлікт з власними ж регіонами, і вносять інші питання як конфліктні. І це-таки усвідомлення щодо Донбасу деморалізує людей. Загалом стається так, що еліти тимчасово консолідовані після Майдану навколо умовного євроатлантичного консенсусу знову стають розколоті, не просто надвоє а купу різних груп. І на цій ноті спокійно помалу в гру вступає РФ. Найголовніше, у чому РФ вклиняться - коли конфлікт всередині наших еліт буде максимально глибоким, а до цієї справи не так і далеко.

Є нині два олігархи які однозначно випали з євроатлантичного консенсусу укрполітики, і нині точно нікуди не розвернуться окрім як до Росії: Фірташ і Коломойський, проти обох у США лежать справи і ніякий рух влади на Захід неможливий, якщо вона товаришує з цими двома. І ситуація у тому, що РФ прекрасно працює з такими “відколотими елітами”, які вже не можуть розвертатися у бік Заходу.

Коли Ахметов зі своїми людьми виходив з Опоблоку через конфлікт з Медведчуком, то аби він був дещо більш зговірливий, росіяни пішли на серйозне загострення в Авдіївці, майже зрівнявши з землею підприємства Ахметова. Це частина цієї “роботи з елітами”, яка у росіян так само складається з батога і пряника.

Небувалий внутрішньополітичний конфлікт в США так само спровокований не без руки з РФ - бо обидві сторони, які в зубах принесли компромат на демократів Джуліані - це ті самі нитки до Коломойського і Фірташа, які сидять з заарештованими активами, не люблять соросят на своїх ресурсах і у міжнародних питаннях спокійно можуть прийняти руку допомоги з РФ.Ми то тут усі ж думаємо, що ця російська рука буде груба, кривава і волохата, така що ми точно помітимо.

Who are Antifa?
Протести в США / adl.org

А якщо вона є і насправді тонка і багаторівнева, як і попередні ігри РФ? Тоді, ми майже беззбройні, якщо будемо вперто чекати на триколор над Хрещатиком як єдиний індикатор того, що Росія тут мутить воду.

Автор: Ярослав Божко

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин