На Росії капітана ГРУ затримали через сексуальне насильство над військовими

28.9.2022 в 16:36 Армія

На Далекому Сході порушили кримінальні справи проти командира роти спецназу ГРУ та його заступника

Про це в понеділок, 27 вересня, росЗМІ повідомив правозахисник Володимир Осечкін.

За наявними в розпорядженні документами, перший епізод знущань стався в серпні 2020 року — командир 78-ї окремої роти спеціального призначення майор Олег П. і його заступник капітан Олександр Е. проводили виховну бесіду з єфрейтором та рядовим. В ході цієї бесіди командир надів на держак швабри медичну рукавичку, і водив нею в області промежини єфрейтора і погрожував зґвалтувати його нею.

Ще один епізод датується листопадом 2020 року — майор вимагав гроші з рядового на “потреби роти”. Коли пересічний відмовився, Олександр П. наказав йому повністю роздягтися. Командир і його заступник побили рядового, зв’язали його руки й прив’язали їх до дерева таким чином, щоб військовослужбовець стояв з витягнутими вгору руками. Після цього майор палицею наніс не менше 10 сильних ударів по спині й сідницях пов’язаного, а потім погрожував прибити його статеві органи до дерева будівельним степлером.

Третій відомий на цей час епізод стався в січні 2021 року — майор побив рядового, а після цього зґвалтував його держаком від швабри з надітим на нього презервативом.

На цей момент майор і капітан затримані, їм закидають статті 286 («Перевищення посадових повноважень») і 132 (“Насильницькі дії сексуального характеру групою осіб за попередньою змовою”) КК РФ. За другою статті КК РФ покарання — аж до 10 років позбавлення волі. Справи були порушені 21 вересня 2021 року.

Відомо, що обидва військовослужбовці одружені, у майора троє дітей, у капітана — один.

Раніше повідомлялося, що окупанта з угруповання “Восток” заочно засудили до 10 років тюрми.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин