Молдова запровадила надзвичайний стан через енергутичну кризу

20.1.2023 в 14:57 Політика

Після попередження “Газпрому” про можливе призупинення постачання газу парламент Молдови запровадив надзвичайний стан на 60 днів

Про це повідомляє видання NewsMaker.

“За” проголосували 58 депутатів.

Як заявила 19 січня у парламенті прем’єр-міністерка Наталія Гаврилиця, під час надзвичайного стану можна буде приймати рішення, які “дозволять швидко забезпечити газом [населення]”, у тому числі відходячи від законодавчих норм.

Також, за словами Гаврилиці, так простіше оптимізувати споживання газу, ухвалити рішення, які дадуть можливість операторам ринку швидко закуповувати та постачати газ й інші ресурси, інформувати населення про надзвичайну ситуацію.

“Газпром” офіційно попередив Молдову про припинення постачання газу до Молдови 20 січня, якщо “Молдовагаз” не сплатить поточне постачання. Молдова має виплатити за першу половину січня $63 млн. за газ, спожитий у січні. При цьому підприємству “Молдовагаз” не вистачає $25 млн для оплати газу.

Передбачається, що після введення НС влада дозволить відстрочити оплату ПДВ з боку “Молдовагаз”, а також виплатить в аванс компенсації населенню за січень, лютий та березень. Сума відкладеного ПДВ становить 125 млн лей, а компенсацій близько 500-550 млн лей.

Необхідність введення НП на 60 днів пояснюють тим, що подібна ситуація може повторитися у лютому та березні.

Раніше повідомлялося, що “Газпром” пропонує Молдові послабити відносини з ЄС в обмін на дешевший газ.

Фото: уряд Молдови

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин