Меч Сагайдачного привезуть із Кракова для експонування

24.1.2023 в 16:34 Різне

Українці зможуть побачити меч Петра Сагайдачного, який привезуть із Польщі до України з нагоди 400-річчя смерті відомого гетьмана

Як повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики, про перевезення домовився міністр Олександр Ткаченко під час візиту до Каунасу, Литва. Усі охочі зможуть подивитись на пам’ятку вже цього року.

Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам’ятки. Рішення про привезення меча Петра Сагайдачного в Україну вже усно погодив Міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу“, - розповів Ткаченко. 

За його словами, робоча група буде створена вже цього року. Також Ткаченко запросив міністрів Польщі та Литви до України, щоб вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

Нині меч Петра Сагайдачного знаходиться у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином. 

Як повідомлялося, до 30-річчя Незалежності України в Софійському соборі проходила виставка з оригінальним рукописом скороченої версії Конституції Пилипа Орлика, привезеним зі Швеції.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин