Астрономи відкрили першу планету поза нашою галактикою

27.10.2022 в 16:03 Різне

Американські астрономи за допомогою обладнання NASA вперше виявили планету за межами Чумацького Шляху

Про це пише “Бі-бі-сі”.

Вона знаходиться в галактиці М51 на відстані 28 мільйонів світлових років, її розміри можна порівняти з Сатурном. Відкриття вчених необхідно підтвердити, це буде складно зробити протягом найближчих десятиліть,

Зазвичай екзопланети знаходять методом транзиту: небесне тіло обертається навколо своєї зірки й в певний момент опиняється перед нею. У цей час астрономи можуть зафіксувати зміну її яскравості.

На міжгалактичних відстанях зареєструвати транзит у видимому спектрі майже неможливо. Тому вчені шукали зміни у випромінюванні зірки за допомогою рентгенівського телескопа Chandra.

“Метод, який ми розробили і використали, на сьогодні єдиний для відкриття планетних систем в інших галактиках”, - заявила співавтор дослідження доктор Ді Стефано.

Транзит екзопланети тривав три години. Завдяки цьому вчені розрахували, що вона обертається навколо своєї зірки на відстані приблизно двох астрономічних одиниць. Повний оборот екзопланета здійснює приблизно за 70 років, тому дослідники не зможуть повторно спостерігати за транзитом найближчим часом.

“Ми розуміємо, що робимо дуже сміливу заяву, тому очікуємо, що інші астрономи ретельно перевірять наші результати. Але нам здається, у нас добрі дані. Саме так і працює наука”, - заявила співавтор дослідження Джулія Берндтссон.

Вчені вважають: їхнє відкриття потребує перевірки — виявлений об’єкт може виявитися не планетою, а хмарою міжзоряного пилу. Хоча астрономи гадають, це малоймовірно.

Раніше повідомлялося, що телескоп NASA показав залишок наднової зорі у космосі.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин