Офіс Президента підбив підсумки візиту Зеленського до Брюсселя

16.12.2021 в 14:31 Політика

В ОП розповіли про низку досягнень під час візиту Президента України до Брюсселя та участі в шостому саміті Східного партнерства

Про це повідомили на офіційному інтернет-представництві Президента.

По-перше, це питання безпеки. Саміт відбувся на тлі безпрецедентних викликів для України та загрози поновлення агресії РФ проти нашої держави. Саме тому Україна була в центрі уваги цього саміту. Президент України детально окреслив наші очікування від партнерів. Відповідь лідерів ЄС дуже чітка: у разі нової ескалації з боку Росії проти України ціна таких дій буде дуже високою, а наслідки – дуже серйозними“, – зауважив заступник голови ОП Ігор Жовква.

За його словами, на саміті голосно прозвучала ініціатива “Асоційованого тріо”, заснована лідерами України, Молдови та Грузії в липні цього року в Батумі. Також Україна зробила черговий крок на євроінтеграційному шляху – Словенія стала сьомою країною, з якою наша держава підписала Декларацію про підтримку європейських перспектив. 

Четвертий результат – це практична складова саміту Східного партнерства: виділення протягом наступних п’яти років 2,3 млрд євро на реалізацію конкретних проєктів у країнах-учасницях.

По-п’яте, візит був використаний для проведення двосторонніх зустрічей з керівництвом Євросоюзу та лідерами держав – членів ЄС… Це була добра нагода для обговорення комплексу безпекових питань напередодні засідання Європейської ради, просування підтримки стратегічного курсу України на членство в ЄС і НАТО“, – додав Жовква.

Раніше повідомлялося, що Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном у Брюсселі, де проходить саміт Східного партнерства.

Стрічка новин

Стрічка новин