Ескалатор на центральному вокзалі Київ-Пасажирський виявився в десятки разів потужнішим

24.1.2023 в 15:48 Суспільство

Через плутанину з характеристиками у ЗМІ з’явилась інформація, що новий ескалатор зможе підіймати ледь не декілька людей за хвилину. Як таке можливо на найбільш навантаженому залізничному вокзалі країни?

Нещодавно у дайджесті Narazi.Media ви могли побачити новину, у якій йшлось про “малопотужний ескалатор” на пасажирському вокзалі столиці. Відповідно до статті ZN.UA, новий підіймач має пропускну здатність 11000 людей/добу. Ця характеристика є набагато меншою за показники минулого ескалатора. Журналісти підкреслюють це й задля порівняння наголошують на тому, що “новий ескалатор зможе за 30 років роботи підняти вдвічі менше пасажирів, ніж старий підняв за 20”.

Цікаво те, що згідно з тендерною документацією на Prozzoro, пропускна спроможність ескалатора в годину пік має бути не менше за 7300 людей за годину.

Зацікавившись цією інформацією, ми звернулись до керівництва пасажирських перевезень Укрзалізниці. Там нашому кореспонденту пояснили, що у паспортних даних нового ескалатора фірми Hanson дійсно є характеристики щодо 11000 людей, але не за добу, а за годину. Тож за елементарних підрахунків можна з’ясувати, що за секунду новий підіймач зможе “приймати на свій борт” до 3 людей. Ця цифра виглядає куди більш реалістичною за 11000 пасажирів на добу, що є у 24 рази менше. Хто був на пасажирському залізничному вокзалі столиці, той зрозуміє, що ескалатор, який перевозить лише 7 людей за хвилину, буде створювати більше незручностей ніж користі.

Демонтування ескалатора на Центральному вокзалі Київ-Пасажирський

Тож звідки у багатьох ЗМІ з’явилась інформація про “малопотужний ескалатор”? За посиланням на сайтах можна потрапити на сторінку УЗ, де підтверджується інформація керівництва держпідприємства про характеристики агрегату Hanson 11000 пас./год. Проте Google “пам’ятає” стару інформацію, яку проіндексував раніше, де на сайті дійсно було написано не про годину, а про добу.

Інформація з кешу Google

Отже, інформацію на офіційній сторінці виправили. Пасажирам до 6 квітня все ж доведеться користуватись сходами, але вже з надією на потужніший ескалатор та світле майбутнє.

Олесь Чайка для Narazi.Media

Раніше повідомлялося, що “Укрзалізниця” запустила чат-бот у соцмережах.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин