Український в’язень окупантів хворіє на цукровий діабет

21.1.2023 в 10:42 Суспільство

Громадянин України Юрій Мерзлий, який має онкологічне та діабетичне захворювання, майже 4 роки утримується у катівнях на окупованій Луганщині

Про це повідомили на сайті Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової.

Громадянин України Юрій Мерзлий, який безпідставно утримується у Краснолуцькій виправній колонії №19 на території тимчасово окупованої Луганщини, хворіє на цукровий діабет та потребує негайного лікування“, - ідеться в повідомленні.

Відомо, що Мерзлого незаконно затримали 22 березня 2018 року дорогою до Луганська, куди він повертався разом з дружиною та сином. Його звинуватили у “співпраці з СБУ” - начебто він був розвідником та передавав інформацію про місцеві “правоохоронні органи”.

П’ятнадцять днів чоловік провів у підвалі так званого “міністерства держбезпеки” у Луганську, де його жорстоко катували, після чого перевели до СІЗО.

26 липня 2019-го так званий “Воєнний суд ЛНР” засудив Юрія Мерзлого до 12 років позбавлення волі за “державну зраду”.

Юрій – має інвалідність 2 групи: напередодні затримання він переніс операцію з видалення злоякісної пухлини кишківника, а також страждає на цукровий діабет 2 типу. Незважаючи на проблеми зі здоров’ям, йому не надається жодна медична допомога, а останнім часом взагалі обмежили доступ до тестів на визначення рівня цукру у крові та життєво необхідних ліків“, - розповіла Уповноважена.

Вона також наголосила на порушенні окупантами українського законодавства та норм міжнародного права і закликала Міжнародний комітет Червоного Хреста в Україні та Місію ОБСЄ втрутитися, аби надати допомогу Мерзлому.

Раніше повідомлялося, що російські силовики викрали кримськотатарського активіста після обшуку його дому.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин