Пристайко заявив, що Мінські угоди себе вичерпали і їх треба міняти

21.2.2020 в 10:27 · 16Переглядів Політика

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що триваюча війна вказує на необхідність внесення змін в Мінські домовленості, які вичерпали себе

Про це передає Наразі.Медіа з посиланням на Голос Америки.

… Ми все ще не досягли світу. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно міняти, адже деякі його пункти реалізувати неможливо“, – пояснив Пристайко.

Міністр підкреслив: “Війна триває, і ми не можемо дозволити, щоб Росія, яка почала її, легко відійшла від неї. Ми хочемо, щоб всі члени ООН нагадали своїм урядам, що війна все ще не закінчилася, а Україна потребує допомоги і підтримки“.

Напередодні дебатів в ГА ООН міністр поговорив з представниками Франції і Німеччини, нагадавши, що “українська сторона розраховує на підтримку країн-союзників”.

Пристайко також підтвердив, що Україна працює над новою редакцією Мінських домовленостей, хоча Росія публічно виступає проти внесення в них змін.

Міністр підкреслив, що домовленості повинні були бути виконані ще 2015 року.

Зараз 20-й – ми все ще не досягли світу. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно міняти, адже деякі його пункти реалізувати неможливо“, – сказав міністр закордонних справ України.

Вадим Пристайко повідомив, що українська сторона зараз працює над тим, щоб змусити всіх учасників погодитися з тим, що “Мінські домовленості вичерпали себе і вимагають змін“.

Український міністр констатував, що деякі зміни в Мінські угоди вже внесені, зокрема, “формула Штайнмайєра і розведення сил”, і підкреслив, що Росія проти цих дій не заперечувала.

За словами Пристайка, з часом буде розроблений новий документ, який буде простіше виконати і досягти результатів.

Єдиним частковим досягненням мінського процесу міністр назвав обміни полоненими і ув’язненими між Україною і Росією.

Пристайко повідомив журналістам, що сьогодні йде підготовка до нового обміну, в рамках якого Росія відпустить близько 200 чоловік. Це, за його словами, стане завершенням процесу обміну за принципом “всіх на всіх”.

На Радбезі ООН, що відбувся напередодні, Кислиця показав фото вбитого на Донбасі українського військового.

Стрічка новин

Стрічка новин