В Україні зареєстрували новий варіант Омікрону

18.2.2023 в 13:05 Суспільство

Міністерство охорони здоров’я зареєструвало нові варіанти Омікрону ВА1, ВА2 на території України, але це несуттєво вплине на перебіг пандемії

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін в інтерв’ю медичній експертці ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій.

Стосовно варіантів ВА1, ВА2 - так, вони зареєстровані на території України, поки що це поодинокі випадки. І насправді, коли ми подивимося на ці підвиди, підтипи штаму Омікрон, дійсно цей другий варіант викликає занепокоєння, враховуючи більшу швидкість його передачі і важчий перебіг хвороби“, - сказав Кузін.

За його словами, цей варіант легший, ніж Дельта, адже не призводить до потреби в кисневій підтримці. Суттєвого впливу на важкість епідемічної хвилі він не нанесе, і заміщення базового варіанту Омікрону не передбачає.

Окрім цього, заступник міністра зазначив, що в понад 90% зібраних зразків, які були надані на це лабораторне дослідження, був виявлений саме штам Омікрон. Очікується, що через тиждень або два тижні цей відсоток сягатиме вже 100%.

Раніше повідомлялося, що за добу 17 лютого в Україні виявили 35 тис. нових випадків Covid-19.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин