Не стало Героя України, дисидента Івана Дзюби

22.2.2023 в 11:31 Суспільство

22 лютого помер Герой України, дисидент та літературознавець Іван Михайлович Дзюба. Йому був 91 рік

Про це повідомило “Радіо Свобода” із посиланням на літературознавця Миколу Жулинського.

Сьогодні вранці уві сні на 91 році життя відійшов за межі цього земного світу унікальна людина Іван Дзюба. Одне ім’я вже говорить багато. Багато – бо це один із лідерів національно, духовного відродження другої половини ХХ і початку ХХІ століття. Передусім Іван Дзюба – це інтелектуальний провідник і речник українського “шістдесятництва”. І я сьогодні не можу не згадати слів Ліни Костенко, яка сказала, що Іван Дзюба – це людина, що завжди мала мужність говорити правду“, - сказав Жулинський.

Іван Дзюба - український літературознавець, літературний критик, громадський діяч, дисидент радянських часів, Герой України, академік НАН України, другий Міністр культури України, голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, керівник відділу загальних енциклопедичних досліджень Інституту екнциклопедичних досліджень НАН України.

У літературній царині він насамперед відзначився такими знаковими працями, як “Інтернаціоналізм чи русифікація?”, яка видавалася українською, англійською, італійською, китайською, російською, французькою мовами, “Між культурою та політикою”, “Тарас Шевченко: життя і творчість” та багатьма іншими.

За свої різкі проукраїнські погляди Дзюба зазнавав переслідувань від радянської влади та отримував заборони на друк та участь в літературному житті.

Читайте також: Анатолій Лупиніс: вічний революціонер та новітній кобзар

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин