У США вчені вперше вилікували депресію за допомогою мозкового імплантату

6.10.2022 в 11:24 Суспільство

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско створили перший у світі мозковий імплантат для лікування важкої депресії

Про це пише New Atlas.

Він працює завдяки електростимуляції певних областей мозку. Імплантат відстежує нейронну активність і короткочасно її пригнічує, якщо бачить розлади — то блокує напади депресії.

Імплантат спробувала на собі 36-річна пацієнтка, на ім’я Сара. Захворювання їй діагностували ще в дитинстві. З того часу вона лікувалася декількома видами антидепресантів та електросудорожною терапією. Результату не було.

Дослідники налаштували імплантат, індивідуальний під Сару — врахували біомаркери, які у неї корелюють з виникненням депресивних симптомів.

До імплантації Сара набрала 36 з 45 балів за шкалою оцінки депресії. Через 12 днів після вживлення імплантату показник впав до 14, а через кілька місяців — досяг 10 балів. Це формально свідчить про клінічну ремісію.

“Всього за кілька перших місяців депресія відступила так різко, що я не була впевнена, що це надовго. Але зміни продовжилися”, - сказала Сара.

Протягом року її стан впевнено поліпшувався, але вченим ще належить дізнатися довгострокові наслідки імплантації. Вони хочуть набрати групу з 12 добровольців і продовжити дослідження до 2035 року.

Раніше повідомлялося, що вчені знайшли кліщів, які живуть вже шість мільйонів років.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин