У скелях Гібралтару знайшли печеру неандертальців: у ній ніхто не був 40 тисяч років

30.9.2022 в 14:04 Різне

У печерному комплексі гір на південному сході Гібралтару виявили нову камеру: вона була прихована від очей 40 тисяч років

Вчені сподіваються, що зможуть завдяки відкриттю розширити свої знання про побут та культуру неандертальців, пише The Guardian.

Роботи в печері Авангард — частини комплексу, де була виявлена ​​нова камера — почалися у 2012 році. Через дев’ять років, в серпні 2021-го, спелеологи помітили пролом у відкладеннях. В ході розкопок вони дісталися до 13-метрового простору, трохи постраждалого від стародавнього землетрусу.

“Це справжня кімната. У певному сенсі — це як відкриття гробниці Тутанхамона. Ви потрапляєте в простір, в якому ніхто не був протягом 40 тисяч років”, - заявив біолог-еволюціоніст Клайв Фінлейсон, який очолює Національний музей Гібралтару.

Печера Авангард, з якої вчені дісталися до нової камери.

У камері вчені знайшли кістки рисі, плямистої гієни та білоголового грифа. Дослідники сподіваються, що зможуть потрапити з цієї печери в бічні простори та знайти там поховання.

До цього в комплексі горах вчені виявили безліч слідів перебування неандертальців: вогнища, кам’яні знаряддя, останки убитих тварин і навіть молочний зуб чотирирічної дитини.

Раніше повідомлялося, що вчені знайшли кліщів, які живуть вже шість мільйонів років.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин