У Британії блогерам та брендам заборонили використовувати фільтри, що змінюють зовнішність

5.2.2023 в 11:03 Суспільство

Управління зі стандартів реклами Великої Британії (ASA) запровадило правило, за яким блогери та бренди не можуть використовувати у рекламі косметичних товарів фільтри, що змінюють зовнішність, або ретуш

Про це передає BBC.

Якщо ж блогери та бренди продовжать публікувати рекламу з фільтрами, Управління видалятиме такі публікації, що може зашкодити репутації інфлюенсера та рекламодавця. За словами Управління, якщо назва фільтра згадується у публікації, реклама все одно може ввести підписників в оману.

ASA вже проаналізувало два рекламних відео, розміщених в Instagram для двох компаній, які випускають продукцію для догляду за тілом та обличчям. Експерти встановили, що у відео, яке рекламує засоби для засмаги, були використані фільтри, тому ролики видалили через “введення в оману”. В одній із компаній запевняють, що не використовували фільтри, але не оскаржуватимуть рішення Управління.

Нове правило від ASA — реакція на кампанію #filterdrop, яку в липні 2020-го розпочала візажистка й блогерка Саша Палларі. Вона закликала частіше показувати в Instagram «своє справжнє обличчя», а контент інфлюенсерів маркувати, що для рекламного фото вони використали фільтр. Кампанію підтримали сотні жінок та чоловіків, які викладали в соцмережі свої фото без фільтрів.

Дівчина розповіла BBC, що своєю кампанією хотіла досягти трьох цілей: заохотити якомога більше жінок не залежати від фільтрів, урегулювати використання фільтрів у рекламі, а також сприяти видаленню з Instagram фільтрів для зміни обличчя. Палларі каже, що досягла двох своїх цілей і продовжить боротися, щоб фільтри повністю видалили.

Фільтри в соцмережах

Змінити зовнішність за допомогою фільтрів, зокрема, можна в Instagram та Snapchat, такі ефекти є й в інших соцмережах. Для селфі можна зробити собі котячі вуха, більші очі, менший ніс, шкіру без прищів та зморшок.

У 2019 році Instagram вирішив видалити фільтри для обличчя з використанням доповненої реальності, які можуть заохочувати до пластичної хірургії. Йдеться про ефекти, які підтягують обличчя або роблять губи величезними, наче після ін’єкцій. Переживати є через що.

Американська академія пластичної хірургії опублікувала у 2018 році результати опитування, за яким 55% хірургів заявили, що стикалися з клієнтами, які хотіли змінити зовнішність, аби “мати гарний вигляд на селфі”. Один зі співавторів дослідження професор Нілам Ваші заявив, що доступність програм для редагування фотографій змінює очікування людей щодо того, як вони повинні виглядати.

А торік BBC публікувало історії людей різних національностей. Вони заявляли, що фільтри в соцмережах, які намагаються імітувати людей із різних країн, побудовані на стереотипах. Зокрема блогерка з Китаю казала, що фільтр, який імітував китайські риси, відтягуючи очі, негативно “підкреслює стереотипи”.

Раніше повідомлялося, що в Москві затримали блогера, в ефірі якого померла жінка.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин