СБУ попередила виготовлення екстремістської літератури

17.11.2020 в 14:37 · 83Переглядів Суспільство

СБУ попередила виготовлення та відправку екстремістської літератури до однієї з пострадянських країн

Підпільники, викриті оперативниками Служби, друкували “Маніфест Брентона Тарранта” – пропаганду етнічного та культурного расизму, терактів та масових вбивств. Замовником літератури є колишній співробітник правоохоронних органів сусідньої держави. Протягом листопада чоловік замовив три партії книг.

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що підпільники замовляли “Маніфест Брентона Тарранта”, який пропагує етнічний та культурний расизм, закликає до терактів та прямих дій. Заборонені книжки друкували кількома мовами у підпільних друкарнях на Київщині. За інформацією СБУ, замовником літератури є колишній співробітник правоохоронних органів сусідньої з Україною держави. 

“Протягом листопада чоловік замовив три партії книг. Аванс перерахував на банківську карту. Він також оплачував відправлення товару через одного з поштових операторів” – йдеться в повідомленні.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 258-2 (публічні заклики до вчинення терористичного акту) Кримінального кодексу України, слідчі органів безпеки провели обшуки за місцем проживання і функціонування підпільної “поліграфії” та виявили мобільні пристрої, комп’ютерну техніку з доказами друку забороненої літератури, зразки вказаної продукції та поліграфічне обладнання.

Для блокування переправлення літератури за кордон в одному з відділень поштового оператора у столичному регіоні слідчі вилучили партію друкованої продукції, яку підготували до відправлення замовнику.

Наразі вирішується питання щодо притягнення до відповідальності двох громадян України, причетних до виготовлення забороненої літератури.

Спецоперація проводилась співробітниками Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.

Також раніше повідомлялося, що CБУ виявила контрабанду унікального бурштину до однієї з арабських країн.

Стрічка новин

Стрічка новин